15. 9. 2014Slavíme 10 let a představujeme nové video o Fairtrade

Při příležitosti 10. výročí založení Fairtrade Česko a Slovensko jsme připravili krátký video spot o Fairtrade.

10. 9. 2014Čoko-auto a první faitradová škola v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, 9. září 2014 – Že čokoláda má i svoji temnou stránku, objevovali dnes návštěvníci parku Výstaviště. Zlatým hřebem programu bylo předání titulu Fairadová škola 5. ZŠ Dukelská.

2. 9. 2014Celosvětové obraty z prodeje Fairtrade vzrostly vloni na 5,5 miliardy euro

Za zboží se známkou FAIRTRADE utratili vloni spotřebitelé na celém světě 5,5 miliardy euro. Díky každoročnímu 15tiprocentnímu růstu může Fairtrade více a lépe podporoval své pěstitele a pracovníky. Právě dnes zveřejnila organizace Fairtrade International tyto informace ve své výroční zprávě za rok 2013. Fairtrade je celosvětově nerozšířenější etická certifikace výrobků z rozvojových zemí.

26. 8. 2014Fairtrade slaví v Česku 10 let, podle nejnovějšího výzkumu o něm slyšelo 52 procent lidí

S pojmem fair trade (spravedlivý obchod) se podle nejnovějšího výzkumu setkalo již 52 % lidí v České republice, což je o 13 procentních bodů víc než v roce 2011. Obraty z prodeje fairtradových výrobků rostou každoročně o desítky milionů. Právě letos v srpnu slaví organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která rozšiřuje výrobky spravedlivého obchodu do obchodních sítí, desáté výročí.

22. 8. 2014Fairtrade pomáhá pěstovat v Palestině naději

Napjatá situace v Gaze postihuje i fairtradové pěstitele olivového oleje z Palestiny. Přes dva tisíce lidí zemřelo v Gaze od začátku konfliktu 8. 7. 2014 a přes 10 tisíc bylo zraněno. Mezinárodní organizace Fairtrade International, jíž jsme členy, je s farmáři v úzkém kontaktu.

22. 7. 2014Devátá Fairtradová škola v ČR je z Litomyšle

ZŠ Zámecká z Litomyšle získala 25. června titul Fairtradová škola. Je již devátou školou v ČR s tímto titulem.

20. 6. 2014Fairtrade vyjádřil uznání organizacím i jednotlivcům za výjimečné výsledky

V tomto roce vůbec poprvé vyhlásila Fairtrade International ceny "Fairtrade Awards". Bylo nominováno více než 100 jednotlivců a organizací. Cílem tohoto ocenění je vyjádření uznání za výjimečné výsledky či přínos ať už mezi pěstiteli, pracovníky, obchodníky nebo podporovateli v rámci systému Fairtrade.

19. 6. 2014Chlouba paraguayských farmářů: první Fairtradový cukrovar

Farmáři z oblasti Manduvira v západní Praguayi otevřeli cukrovar na zpracování cukrové třtiny. Je to první cukrovar vlastněný Fairtradovými pěstiteli.Facebook
YouTube