12. 6. 2014Fairtradoví farmáři bojují proti dětské práci

Dnes je Světový den proti dětské práci. Mezinárodní organizace práce (ILO) apeluje „dejte dětské práci červenou kartu (#RedCard)” a vyzývá k urychlení jejího potírání, zvláště skrze systémy sociální ochrany.

11. 6. 2014ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm získala titul Fairtradová škola

ZŠ Pod Skalkou splnila všechna kritéria mezinárodní kampaně a získala titul Fairtradová škola. Jedná se již o osmou školu v Česku, která se rozhodla přidat se k hnutí na podporu fair trade.

16. 5. 2014Třebíč se stala prvním Fairtradovým městem na Vysočině

Město Třebíč je sedmým městem v České republice, které získalo titul Fairtradové město. Připojilo se tak k 1500 městům po celém světě, která podporují fair trade (spravedlivý obchod). Starosta Pavel Heřman a místostarostka Marie Černá dnes převzali certifikát od Hany Chorváthové, ředitelky Fairtrade Česko a Slovensko.

6. 5. 2014Obrat fairtradových výrobků meziročně stoupl o 80 %

Čeští spotřebitelé nakoupili vloni fairtradové výrobky v hodnotě 174 milionů korun. Maloobchodní obrat se oproti roku 2012 zvýšil o celých 80 %.

23. 4. 2014Fashion Revolution Day: rok po katastrofě v Rana Plaza

Od katastrofy v bangladéšské textilní továrně uběhl rok. 24. dubna 2013 se zřítil v Dháce tovární komplex Rana Plaza. Zahynulo zde 1133 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Na tuto událost reaguje Fashion Revolution Day.

8. 4. 2014Férové Velikonoce pro všechny

V regálech obchodů se opět objevili čokoládoví zajíčci, vajíčka a jiné velikonoční čokoládové cukrovinky. Bohužel málokdo z nás ví o tom, že právě každodenní realitou při pěstování kakaa je dětská práce.

4. 4. 2014Pravý domácí časopis je náš mediální partner

Pravý domácí časopis je náš nový mediální partner. Dočtete se v něm o věcech, které jsou skutečné – o jídle, o rodičovství, o udržitelném životním stylu, o kultuře a samozřejmě také o Fairtrade.

2. 4. 2014Rozšiřujeme působnost na Slovensko a měníme název na Fairtrade Česko a Slovensko

Fairtrade Česká republika mění svůj název na Fairtrade Česko a Slovensko. Bude totiž působit nově také na Slovensku. Zaměří se na servis slovenským obchodníkům, podporu prodeje a marketing známky FAIRTRADE.Facebook
YouTube