25. 3. 2014Fakulta tropického zemědělství získala titul Fairtradová fakulta

Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze splnila požadavky mezinárodní kampaně a obdržela titul Fairtradová fakulta. Jde o druhou fakultu v ČR, která oficiálně podporuje fair trade (spravedlivý obchod).

21. 3. 2014Mladá Boleslav je prvním Fairtradovým městem ve Středočeském kraji

Mladá Boleslav je prvním statutárním městem u nás, které získalo titul Fairtradové město. Město splnilo všechna kritéria pro udělení titulu a připojilo se ke stovkám dalších měst na světě, které podporují fair trade (spravedlivý obchod). Raduan Nwelati, primátor města, dnes převzal certifikát od Tomáše Bílého, předsedy organizace Fairtrade Česká republika.

11. 3. 2014Nová pražírna kávy Fair&Bio spojuje Fairtrade a sociální podnikání

Tisková zpráva: Na český trh vstupuje nová pražírna kávy Fair&Bio. Jde o pražírnu, která je zároveň sociální podnik (zaměstnává pět lidí s postižením), a zároveň je zapojena do Fairtrade, spravedlivého obchodu. Podle Fairtrade ČR splnila pražírna Fair&Bio všechna kritéria pro získání certifikace Fairtrade. Nabídka původních českých výrobků pocházejících od fairtradových farmářů se tak rozšiřuje.

7. 3. 2014Ženy mají budoucnost ve svých rukou

Je nejvyšší čas, aby se ženám dostalo uznání za zásadní roli, kterou mají v zemědělství. Mezinárodní den žen je pro to ideální příležitostí.

13. 2. 2014Férové květiny: výzva pro ČR

Na svátek Sv. Valentýna, Mezinárodní den žen, ale i při mnoha dalších příležitostech nakupujeme řezané květiny. Na našem trhu je jich nepřeberné množství, jedno však mají společné: 98 % řezaných květin na našem trhu nepochází z České republiky. Jejich pěstování má řadu negativních dopadů jak v lokálním, tak v globálním měřítku, především porušování lidských práv a ničení životního prostředí.

12. 2. 2014Zapojte se do kampaně Za férovou čokoládu! a soutěžte

Ekumenická akademie a Fairtrade ČR vyhlašují soutěž na téma „Férová čokoláda“. Napište článek či netradiční referát, udělejte zajímavou prezentaci, reportáž či rozhovor.

11. 11. 2013Jihomoravský Hodonín získal titul Fairtradové město

23. 10. 2013Rozvojový den v BratislavěFacebook
YouTube