O nás

Rada Fairtrade Česko a Slovensko


Dne 5. června 2017 se sešla Valná hromada Fairtrade Česko a Slovensko, kde byla zvolena nová rada organizace. 

Předseda: Jiří Hejkrlík 
Členka radyLenka Černínová 
Člen Rady: Jiří Remr 
Člen Rady: Vojtěch Marek

Členka Rady: Daniela Honigmann

Pokud se chcete spojit s kýmkoliv z Rady Fairtrade Česko a Slovensko, využijte této emailové adresy.

Představení členů rady

Jiří Hejkrlík působí jako proděkan na Fakultě tropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze. Na Fakultě tropického zemědělství se věnuje zemědělské ekonomice, mezinárodnímu rozvoji, obchodu se zemědělskými komoditami a družstevnictví v rozvojových zemích. Vyučuje předmět zaměřený na fair trade a etické obchodování, a vedl řadu výzkumných, diplomových a bakalářských prací na toto téma. Byl jedním ze zakladatelů Fairtrade ČS. Inicioval spolupráci a členství organizace ve Fairtrade International. V radě Fairtrade ČS působil již v letech 2007-12, od roku 2015 je ve funkci předsedy.


Lenka Černínová vystudovala obor International Development and Agricultural Economics na Fakultě tropického zemědělství, kde se zabývala především efektivitou rozvojové spolupráce. Od roku 2015 působí v Ekumenické akademii jako projektová koordinátorka kampaně Fairtradová města, je zapojena do kampaně Za férové banány a do aktivit zaměřených na etické nakupování. Od roku 2016 je členkou družstva Fair & Bio.

Jiří Remr je odborným asistentem na FSV UK, působí v Institutu evaluací a sociálních analýz (INESAN) a zároveň je prezidentem České evaluační společnosti. V radě Fairtrade ČS působí od května 2013, v letech 2014-15 byl místopředsedou. V rámci INESAN koordinuje výzkumné aktivity v oblasti eticky odpovědné spotřeby.   

 Vojtěch Marek pracuje v neziskové organizaci ADRA, o. p. s. Zabývá se globálním rozvojovým vzdělávání a projekty v jihovýchodní Asii. Vystudoval Fakultu tropického zemědělství na České zemědělské univerzitě. Dlouhodobě se věnuje rozvojové problematice a spravedlivému obchodu. Je předsedou univerzitního studentského spolku BeFair, který podporuje Fairtrade a lokální spotřebu.

 

Daniela Honigmann vystudovala současné dějiny, filozofii a politologii v Berlíně. Od roku 2012 pracuje v Ekumenické akademii jako vedoucí Fair & Bio obchodu. Kromě vedení obchodní stránky se také věnuje osvětě o fair trade a odpovědné spotřebě. V Ekumenické akademii má na starost kampaň Fairtradová města. 

 


Facebook
YouTube