Obchodníci

Vystavovatelé


Abecední seznam a medailonky

(průběžně doplňujeme)

Clarysse

Clarysse je evropský specialista na froté výrobky se sídlem Belgii. Společnost byla založena v roce 1953 a najdete ji na adrese Brugsesteenweg 106, B 8740 Pittem.
Každé vaše rozhodnutí, které učiníte dnes, ovlivní váš zítřek. Tímto principem se v Clarysse řídí, a proto se zavázali k trvalé udržitelnosti jako základnímu principu svého podnikání, k inovacím jako strategii a k práci pro společnost.
S výrobou fairtradových výrobků (froté ručníky a kuchyňské utěrky) začali v roce 2005.
Kromě nich mají ve svém sortimentu osušky, župany, kuchyňské utěrky nebo plážové osušky. Společnost vyváží do téměř všech zemí Evropy.

Country life

Country Life byl založen v roce 1991, byli jsme tehdy první, kdo přinesl biopotraviny na český trh. Vždy jsme vnímali ekologické zemědělství jako jediný možný a udržitelný způsob produkce potravin. Proto se specializujeme právě na biopotraviny a také na produkty zdravé výživy, přírodní kosmetiku a ekologickou drogerii, do sortimentu zařazujeme také čím dál tím více fair trade produktů. Nabízíme kosmetiku Fair squared, která je přírodní, veganská, fair trade a netestovaná na zvířatech. 

Naše výrobky prodáváme v osmi našich prodejnách v Praze, obchod specializovaný na prodej přírodní kosmetiky najdete v Liliové ulici na Praze 1. Kromě toho naše produkty najdete v prodejnách biopotravin a zdravé výživy po celé republice. Máme vlastní biopekárnu, kde pečeme bio a veganské pečivo včetně kváskového chleba. Vydáváme časopis Dobroty, který je zdarma k dispozici zákazníkům v prodejnách biopotravin po celé ČR. Každou druhou neděli v září organizujeme v našem ekocentru v Nenačovicicích u Berouna slavnost Biodožínky.

Fair & Bio pražírna

Fair & Bio obchod - Každým nákupem měníme svět. Náš maloobchod s širokým sortimentem fair trade potravin a rukodělných výrobků najdete v Praze 8, Karlín, v Sokolovské ulici 29. Aktivně se věnujeme nejen obchodování s fair trade produkty, ale také šiření této myšlenky mezi českou veřejnost. Přidejte se k nám a zapojte se aktivně do hnutí fair trade v České republice.
Fair & Bio obchod provozuje Ekumenická akademie, která se zabývá neformálním vzděláváním dospělých, podporuje dialog a vytváří i širší okruh přátel a spolupracovníků. Kromě toho podporujeme různé kampaně a účastníme se činnosti rozmanitých sítí. V EA prosazujeme alternativní přístupy při řešení současných ekonomických, sociálních a ekologických problémů a zároveň je přenášíme do praxe v podobě konkrétních projektů. Naší vizí je sociálně spravedlivá, trvale udržitelná a tolerantní společnost.

Fair Made s.r.o.

Hlavní myšlenkou naší společnost Fair Made je šířit nejen kvalitní BIO a fairtradové produkty, ale i celou myšlenku fair trade přístupu k obchodu. Svou práci děláme s přesvědčením, odhodláním a velkou chutí, protože nás baví a dává nám smysl. Portfolio Fair Made zahrnuje 5 značek především  fairtradových produktů (trvanlivé potraviny) s certifikací kvality BIO, Demeter, RAW, Vegan + oceněním Great Taste Award. Patří sem čokolády Green Dream a Seed&Bean, káva a horká čokoláda Cafédirect, sáčkové a sypané čaje Hampstead Tea London, kokosové produkty a mořské řasy Kulau. Produkty dovážíme z Anglie, Belgie a Německa a distribuujeme na českém trhu - převážně velkoobchodně.

Fairtrademarket

Fairtrademarket.cz je internetový obchod, který vznikl začátkem roku 2014 z nadšení a touhy podporovat a rozvíjet spravedlivý obchod. Založila jej maminka na mateřské dovolené, která si tak splnila svůj sen o vytvoření místa, kde veškeré zboží je etického původu a jehož nákupem někomu pomůžeme. Sortiment obchůdku se během doby hodně proměnil. Dnes již sami dovážíme na český trh značky, které nám tu chyběly, jako např. španělská značka AlterNativa3 (káva, kakao, obiloviny a mnoho dalšího), sušené ovoce Tropical Wholefoods, belgické čokolády Tohi, kosmetika AKOMA. Postupně rozšiřujeme také nabídku fair trade řemeslných výrobků obchodovaných v rámci WFTO, kterých je na našem trhu také stále velice málo.

Na Miniveletrhu se můžete těšit na produkty výše uvedených značek, ochutnávku Tohi čokolád a sampling vybraných produktů. Budete-li mít zájem poznat blíže některé konkrétní produkty naší nabídky, neváhejte nám dát vědět předem. Připravíme vzorky pro Vás na míru.

„Přeji Vám hodně radosti z etického nakupování a těším se na setkání s Vámi,“ Lída Kopáčková.

Manner

Výrobky firmy Manner značky Casali používají FAIRTRADE známku, protože fairtradové je kakao, cukr a banány používané pro jejich výrobu. Firma tak podporuje nejenom celosvětově férovost podnikání, ale i rovné podmínky v něm. Svoji prezentaci značky Casali se snaží pojmout vždy originálně a zábavně. Společnost Manner v rámci všech inovací při výrobě svých produktů vždy řadí na první místo kvalitní ingredience.

Marks & Spencer

Marks and Spencer, úspěšná společnost, oblíbená mezi miliony zákazníků po celém světě, nabízí vysoce kvalitní stylovou módu, kosmetiku a delikátní potraviny. Historie společnosti se začala psát před více než stoletím; dnes máme přes 1 300 obchodů ve více než 50 zemích, což nás řadí mezi přední britské prodejce. Chápeme význam kvality, hodnoty, služby, inovace a důvěry a tyto principy ctíme ve všem, co děláme. Díky neustálým inovacím vytváříme originální produkty, které přináší potěšení zákazníkům po celém světě.

Pfanner spol. s r.o.

„Jsme společností, která přináší na trh kvalitní výrobky z celého světa a záleží jí na lidech, se kterými pracuje.“

Jsme…
Rodinná firma založená r. 1991
Na českém i slovenském trhu
Významný distributor zastupující více jak 20 značek
Flexibilní a pružná společnost reagující na individuální požadavky zákazníků

SALE s.r.o.

Máme 23 let zkušeností ve výrobě a navrhování obalů a reklamních předmětů na míru.
Jsme ryze česká společnost s mezinárodním působením.
V naší společnosti klademe velký důraz na kvalitu výrobků a celkovou péči o naše zákazníky.
Vyrábět obaly nás baví, díky rozsáhlým technologickým znalostem a zájmu o nové trendy přicházíme s inovativním řešením a vytváříme tak uživatelsky funkční a designové obaly.

Segafredo Zanetti

Společnost Segafredo Zanetti CR spol. s r.o. patří mezi první průkopníky italského espressa v Čechách a během krátké doby se stala největším dovozcem a dodavatelem italské kávy pro restaurace, kavárny a hotely. Svojí aktivní činností a širokou nabídkou italské profesionální kávové technologie výrazně přispěla k tomu, že se italské espresso a další italské kávové speciality natrvalo umístily v nabídce českých gastronomických provozoven na předních místech.
Segafredo Zanetti pomáhá v rámci FAIR TRADE zlepšit kvalitu života drobných pěstitelů i z jiných organizací, a zlepšuje tak jejich hospodářskou a sociální situaci, podporuje trvale udržitelný rozvoj a chrání životní prostředí. Fairtradové produkty v nejvyšší BIO kvalitě nabízí na českém trhu pod značkou TIKTAK.
Segafredo Zanetti je celosvětově jediným dodavatelem kávy, který má pod kontrolou celý výrobní cyklus a kontrolu kvality, od pěstování kávy až po hotový šálek.

Tesco Stores ČR a. s. 

Společnost Tesco je jeden z největších maloobchodníků  na českém trhu a zákazníkům poskytuje pestrou škálu zboží a služeb prostřednictvím široké sítě obchodů nejrůznějších formátů.  Tesco jako první umožnilo českým zákazníkům nákupy potravin on-line (2012). Služba v současné době funguje v 7 krajích ČR a je dostupná 4 milionům Čechů. Společnost dlouhodobě zaměstnává přes 13 000 lidí a patří tak mezi nejvýznamnější privátní zaměstnavatele.

Tchibo Coffee Service Czech Republic spol. s r.o.

Společnost Tchibo Coffee Service se zabývá profesionální přípravou kávy v gastronomii. Poskytuje komplexní řešení kávy a čaje pro nejrůznější typy provozů (kavárny, restaurace, hotely, čerpací stanice, kanceláře,…). Vybrat si můžete z 5 značek kvalitní kávy, 2 značek čajů a samozřejmostí je bohatý doplňkový sortiment. V rámci služeb je poskytován i bezplatný pronájem profesionálních kávových technologií.
Na miniveletrhu pro Vás připravujeme ochutnávku kávy Vista. Tato 100% Arabica je pěstována dle zásad trvale udržitelného rozvoje a nese certifikace Fairtrade a Bio. Káva Vista je nedostupná v maloobchodním prodeji, je vyvinuta výhradně pro profesionální gastronomii.

Tchibo Praha, spol. s r.o.

Milujeme kávu. A našim zákazníkům ji ve skvělé kvalitě dodáváme už přes 60 let. Abychom mohli dostát tomuto standardu i v budoucnu, zaměřujeme se na víc než jen na její vůni a chuť. Angažujeme se v aktivní ochraně životního prostředí a životních podmínek farmářů a jejich rodin v rovníkovém „kávovém pásu“.


Facebook
YouTube